Wüstenrot > Povinné ručení - Poradna> Jak uplatnit nárok na bonus u povinného ručení

 

Jak uplatnit nárok na bonus u povinného ručení

Po uzavření pojistné smlouvy povinného ručení je nutné do 2 měsíců,  zaslat pojišťovně potvrzení o bezeškodní době z předešlé pojišťovny. Toto potvrzení získáte po ukončení řádného pojištění u předchozí pojišťovny, která je povinna Vám potvrzení vystavit a zaslat.

Vše probíhá v dostatečné časové rezervě a 2 měsíční lhůta na předložení potvrzení pojišťovně by měla být dostatečná.

Pojišťovna má nárok si Váš předložený bonus zkontrolovat ve společné databázi pojišťoven a ověřit nárok na bonus. Někdy pojišťovna takto prověří Váš nárok i bez dedání potvrzení a následně na jeho dodání netrvá. Nicméně pojišťovna má nárok toto potvrzení vyžadovat a proto není vhodné otálet a doufat, že jej pojišťovna nebude vyžadovat. Pokud potvrzení není dodáno do 2 měsícú od počátku pojištění, má pojišťovna nárok na navýšení ceny pojištění a jej jenom na její libovůli, zda Vám vyjde vstříc, enbo bude na tomto navýšení trvat

Jak přesně je to s bonusy a malusy uvádíme v podrobném popisu produktu zde.

 

Kalkulator

Novinky

Sleva 30% na pojištění majetku

Sjednejte si pojištění svého majetku nyní o 30% levněji. Zjistěte více »

První povinné ručení bez závazků

Wustenrot pojišťovna zavádí inovované povinné ručení - od 4.9.2012 nabízi Wustenrot vyšší bonusy pro řidiče jezdící bez nehod. Navíc přináší jediněčnou nabídku na českém trhu - možnost kdykoliv ukončit pojištění. více »

Sjednejte si nové pojištění WÜSTENROT ProAuto

Sjednejte si nové komplexní pojištění vozidel WÜSTENROT ProAuto, které spojuje povinné ručení a havarijní pojištění více »